Hogyan tisztítsak meg egy plüssállatot?

Valószínűleg észrevetted! Amióta a kisbabád megkapta az ölelgetős játékát, azóta soha nem volt nélküle. Mindenhová magával viszi: a bölcsődébe, a parkba, a kirándulásokra és persze az ágyába.

A kisgyermeked imádja ölelgetni a plüssállatát, imád vele játszani, és néha még meg is rágja. Hát nem aranyos?

Dehogynem az! Mielőtt azonban hagynád, hogy a kisbabád szopogassa és ölelgesse a kis társát, legalább győződj meg róla, hogy az tiszta.

A plüssjátékok ugyanis valóságos baktériumfészek. Azzal, hogy mindenhová követik gyermekedet, végül felhalmozódnak bennük a por, a poratkák, a baktériumok… mind olyan élősködők, amelyek károsíthatják a baba egészségét.

Amint tehát észreveszi, hogy a plüssfigura színe megváltozik vagy furcsa szagot áraszt, ne várjon tovább! Haladéktalanul folytassa a plüss mosást . Hogyan kell ezt megtenni?

Ezt fogjuk elárulni ebben a cikkben.

De mielőtt rátérnénk a lényegre, íme néhány gyakorlati információ, amit a plüssjáték tisztításáról tudnod kell.

Plüssjáték mosás: néhány előzetes információ, amit tudnod kell!

Mikor és milyen gyakran mosd ki gyermeked plüssjátékát?

A legfontosabb szabály: soha ne várd meg a mosással, amíg a plüssállat rossz állapotba kerül.

A jó plüssállat-higiénia fenntartása érdekében legalább havonta egyszer tisztítsd meg, vagy még gyakrabban, ha gyermeked gyakran sétál a plüssállattal a szabadban.

Az plüssjáték mosásának ilyen gyakorisága szükséges ahhoz, hogy a játéka tisztább legyen, és hogy babádnak kisebb legyen a kockázata, hogy mikrobával fertőződjön meg.

A baba hagyta, hogy a játéka a padlóra essen, és most sárral van borítva? Vagy talán túl közel tette a nyúlós kis orrához?

Ezekben az esetekben a legjobb, ha nem vársz a következő hónapig, hogy a mosógépbe tedd. Azonnal tisztítsd ki a plüssállatot, hogy elkerüld annak kockázatát, hogy a baba megbetegedjen, ha érintkezik vele.

Azt is, ha a baba már egy ideje nem játszott egy adott plüssjátékkal, érdemes alaposan kimosni, mielőtt átadnád neki.

Ugyanez vonatkozik arra a helyre is, ahol gyermeke játékát tárolja. Annak mindig szépnek és tisztának kell lennie.

Hogyan válaszd szét a babát és a paplant anélkül, hogy drámát okoznál?

Lehet, hogy a plüssállata koszos, de a baba nem akar megválni tőle. Pedig a jóléte és egészsége érdekében muszáj lesz! Így rajtad múlik majd, hogy közbelépj és szétválassza őket. De nem akárhogyan!

Hogy a babának ne legyen nehéz dolga ezzel a rövid elválasztással, íme néhány bevált módszer:

  • Gondoltál már erre a helyzetre korábban, és elébe mentél ennek azzal, hogy két példányt vettél a kedvenc plüssjátékából? Ez nagyon okos dolog! Most már csak annyit kell tenned, hogy odaadod neki a másikat, amíg te az egyiket eltakarítod.
  • De ha nincs egy második példányod a kedvenc plüssállatából, amit odaadhatnál neki, az sem baj! Akkor is ki lehet majd mosni a játékát, amikor a baba már elment az óvodába, vagy amikor alszik. De ebben az esetben ügyelj arra, hogy figyelembe vedd a száradási időt. A baba hamar rájöhet a trükkre.
  • Alternatívaként kihasználhatja gyermeke fürdési idejét, hogy megtisztítsa a takaróját. Ezután elmagyarázhatod a kis csöppségednek, hogy az ő plüssállata is megfürdött.

Könnyen szólva, ötletekben nincs hiány a baba és a paplan szétválasztására. Ha az általunk felvetetteknél jobbat találsz ki, ne habozz! Elvégre te mindenkinél jobban ismered a gyerekedet. Tudni fogod, hogyan találhatod meg a nagyszerű ötletet arra, hogy káosz nélkül elválaszd gyermekedet az ölelgetős játékától.

A helyes reflexek, amelyekkel rendelkezned kell, mielőtt elkezded mosni a plüssállatot

Végre sikerült elvenned gyermekedtől a plüssállatot. Most van néhány órád arra, hogy kimosd. Bár a baba türelmetlenül várja majd, hogy visszakapja, a legjobb, ha nem sietsz, és nem kapkodsz.

Valóban, kitisztítani egy plüssjátékot, hogy megszabadítsuk a szennyeződésektől, az egy dolog. Úgy tisztítani, hogy ne sérüljön meg, az egy másik.

Mielőtt nekilátna kisgyermeke plüssjátékának tisztításához, mindig szánjon időt arra, hogy alaposan ellenőrizze a címkét. Miért kérdezed magadtól?

  • Először is azért, mert egyes plüssjátékok nem moshatók. Ha úgy teszed be a gépbe, hogy ezt a részletet nem veszed figyelembe, kárt tehetsz a plüssben. És mondanom sem kell, hogy ez nagy kár lenne a gyermekednek, aki annyira szereti. Nagyon szomorú lenne, ha látná, hogy hűséges társa tönkrement.
  • De azért is, mert egyes plüssállatok mosógépben moshatók, mások viszont nem. Ha szánsz néhány másodpercet a címke elolvasására, megtudhatod, hogy melyik tisztítási módszer alkalmas az adott plüssállat vagy plüssfigura számára. Ez az információ általában rá van írva.

A plüssjáték tisztítására általában használt 3 módszer

A plüssjátékok mosására többféle technika létezik . Ezeket pedig három fő kategóriába sorolhatjuk: gépi pluszmosás, száraz tisztítás és kézi mosás.

Gépi mosás

Ez a módszer azzal az előnnyel jár, hogy egyszerű, gyors és hatékony. Sajnos nem minden plüssállathoz alkalmas. Ezért, hogy megbizonyosodjon arról, hogy gyermeke gépben mosható, először nézze meg a címkéjét.

Van megerősítés?

Nagyon jó, már csak annyi a teendő, hogy bedobja a takarót a mosógépbe. Mielőtt azonban továbbmennél, íme még néhány dolog, amit érdemes ellenőrizni:

  • A plüss varrásai: győződj meg róla, hogy jó állapotban vannak. Ha nem, akkor a gépen való átjárás miatt a plüssből kicsúszhat a töltelék.
  • Az időjárás: mosás után a plüssmackót ideális esetben a napon kell szárítani. Ha az időjárás ezt nem teszi lehetővé, a legjobb, ha a plüssök mosását későbbre halasztja.

Ha minden rendben van, jöhet a következő lépés: a plüss tisztításához szükséges anyagok és termékek összegyűjtése. Ezek többek között a következők lesznek:

  • Egy párnahuzat vagy szennyes háló vagy lepedő vagy törölköző a plüss védelmére;
  • Egy speciális gyapjú folyékony mosószer vagy néhány csepp sampon a szennyeződések hatékony eltávolításához ;
  • Egy textilpuhító, hogy megőrizze a plüsst és puhán tartsa;
  • Egy kefe, hogy szárítás után formázza a plüsst, hogy az visszanyerje eredeti állapotát.

Ha minden készen áll, az alábbi egyszerű lépésekkel máris nekiláthat a munkának:

  • 1. lépés: csúsztassa a plüsst a párnahuzatba, a szennyes hálóba, a lepedőbe vagy akár a törölközőbe.
  • 2. lépés: öntsön bele egy kevés folyékony mosószert, majd adja hozzá a textilpuhítót.
  • 3. lépés: tekerje a plüsst jól be a párnahuzatba, és tegyen mindent a dobba.
  • 4. lépés: Mivel a plüssjátékok nem bírják a túl nagy hőt, állítsa a mosógépet alacsony hőmérsékletre. A 30°C elegendő lesz! A centrifugálási fokozat is legyen enyhe, ideális esetben 400 és 500 fordulat/perc között.
  • 5. lépés: Vegye ki a plüssjátékot a mosógépből, és szárítsa meg a napon, törölközőbe csavarva.

Jó tudni : Ha a plüssállat rossz állapotban van, a legjobb, ha hidegen mosod. Más szóval, a hőmérsékletet 0°C-ra kell állítani. Dettó a centrifugálási fokozatra, amelynek a lehető legalacsonyabbnak, vagy akár nullának kell lennie.

Végül, most, hogy a plüss mosás véget ért, és a kisgyermeked játéka tiszta és száraz, már csak néhány simítás a kefével, és olyan lesz, mintha új lenne.

Ezzel kapcsolatban azonban a legjobb, ha kartonkefét használsz. De ha van egy puha hajkeféd, az is megteszi a hatását.

Száraz tisztítás

Vettél a gyermekednek egy nagy paplant? Biztos, hogy tele lesz gyengédséggel és öleléssel. Van azonban egyetlen apró hátránya, ami gyakran társul az ilyen típusú paplanokhoz. Ez pedig a karbantartással kapcsolatos.

Egy nagy plüsspárna soha nem fog beférni a mosógépbe. Emellett a kézi mosás is sok időt és energiát igényel.

Szóval, hogyan tisztíthatsz meg egy nagy plüsst?

Eddig a száraz tisztítás maradt a legjobb megoldás. Ez a módszer lehetővé teszi, hogy úgy tisztítsa meg a paplant, hogy az ne legyen nedves. És nagyon praktikus a poratkák eltávolítására. Hogyan kell csinálni?

Íme néhány gyakran használt módszer:

  • Plüss plüss tisztítása szódabikarbónával és liszttel

Azzal kell kezdened, hogy 2/3 szódabikarbónát és 1/3 lisztet összekevered, és az egészet egy zacskóba teszed. Ezután tedd bele a piszkos szöszt. Most rázd össze, hogy minden jól összekeveredjen. Várj körülbelül 5 órát, mielőtt kiveszed a szöszt a zacskóból. Rázza fel újra, hogy eltávolítsa a keveréket. Végül pedig keféljen mindent tisztára.

  • A plüss tisztítása száraz samponnal

Vegyen egy kis száraz sampont, és szórja be vele a plüsst. Ezután gyúrd össze a kezeddel, és hagyd állni körülbelül egy órán át. Ezután rázd fel a játékot, hogy megszabadulj a poroktól. Végül pedig óvatosan fésülje át a bundáját, hogy eltávolítsa a sampon nyomait.

  • Plüssfigurák tisztítása burgonyával

Ez egy meglehetősen régi módszer, de még mindig hatékony a plüssfigurák tisztítására és karbantartására. Ráadásul nagyon egyszerű! Mindössze annyit kell tenned, hogy burgonyapépet kensz a tisztítani kívánt plüssre, egy éjszakán át hagyod állni, és utána lekeféled.

Megjegyezzük, hogy ez nem egy kimerítő lista a száraz szöszös tisztítási módszerekről. Sok más is létezik. A Hogyan tisztítsuk a plüssöket, amelyek nem mennek a mosógépbe című cikkünkből pedig néhányat elárulunk.

Kézi mosás

Végül pedig kézzel is kimoshatod kisgyermeked plüssét. De ismét csak a címkén kell megnézned, hogy a játék mosható-e így vagy sem.

Ha igen, akkor a következőképpen járhatsz el:

  • Először is készítsd elő a mosdókagylót úgy, hogy langyos vizet öntesz bele
  • Ezután adj hozzá egy enyhe tisztítószert. Itt néhány csepp sampon is elegendő lehet.
  • Most helyezze a plüsst a medencébe, és egy puha kefével óvatosan súrolja át a foltos területeket.
  • Ezután öblítse le a plüsst tiszta vízzel, hogy eltávolítsa a sampon vagy a tisztítószer nyomait.
  • Végül óvatosan csavarja ki, hogy kiszívja a felszívódott vizet, majd szárítsa meg a plüsst a napon.

Összegzés a plüssjáték tisztításához

A plüssjátékok elválaszthatatlan társai gyermekének. Olyan érzelmi kötődést alakít ki velük, amit nehéz feloldani. Kisgyermeke imádja ölelgetni és puszilgatni plüssjátékát. Ez azonban betegséget vagy allergiát okozhat neki, mivel ezek a játékok nem mindig tiszták.

Ezért ahhoz, hogy a baba ne betegedjen meg a plüssjátékával való hosszas érintkezéstől, elengedhetetlen, hogy rendszeresen tisztítsa őket. Kézzel, géppel, szárazon… a plüssök mosásának módszerei sokfélék. Csak rajtad múlik, hogy megtaláld azt, amelyik a legjobban megfelel a babád plüssének!

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük